Dobry szampon na łupież - jak go wybrać?

Dobry szampon na łupież - jak go wybrać?

Chcąc pokonać łupież, najczęściej sięgamy po szampon na łupież. Nie zawsze jednak przykładamy wagę do wyboru odpowiedniego specyfiku. Efekt jest wiec taki, że mimo naszych starań, nieestetyczna dolegliwość nie chce zniknąć. Ba, niekiedy nawet łupież zaczyna być bardziej nasilony. Okazuje się, że nie każdy szampon na łupież zasługuje na miano tego „najlepszego” i „skutecznego”. Jeżeli zależy nam na efektywnej walce z przypadłością, trzeba wiedzieć, w jaki sposób dokonać najlepszego wyboru. Chcesz mieć pewność, że zakupiony przez Ciebie szampon faktycznie będzie działał? Sprawdź, o czym musisz pamiętać.

1. Zwracaj szczególną uwagę na etykietę szamponu

Skład szamponu przeciwłupieżowego jest niezwykle ważny, bowiem to on decyduje o działaniu, a co najważniejsze – skuteczności – preparatu. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup „rzekomo” cudownego środka na łupież, warto przeczytać co nieco o substancjach czynnych, wchodzących w skład szamponu. Tylko w taki sposób dowiemy się, czy dany preparat jest rzeczywiście skuteczny. Jeżeli chcemy wybrać naprawdę dobry szampon przeciwłupieżowy, powinniśmy sugerować się jego składem. Cynk, kwas salicylowy, smoła pogazowa, siarka, selen, ketokonazol, climbazol – to substancje, które powinny znaleźć się (niekoniecznie wszystkie w jednym) w skutecznym szamponie przeciwłupieżowym. Ostatnimi czasy najbardziej popularny jest ketokonazol. Jest to substancja wykazująca działanie przeciwgrzybiczne. Należy do grupy pochodnych imidazolu. Mechanizm działanie polega na zaburzeniu przepuszczalności błony komórkowej mikroorganizmów, doprowadzając w ten sposób do ich obumarcia. Climbazol to substancja, która również wykazuje działanie przeciwgrzybiczne. Ponadto cechuje go działanie przeciwłojotokowe, co również ma nielada znaczenie w walce z łupieżem. Ważną cechą tej substancji jest to, że zapobiega nawrotom tego schorzenia. Cynk to pierwiastek, który przyczynia się do wzmacnianiu skóry głowy, dzięki czemu skóra jest w stanie sama pozbyć się łupieżu. Warto jednak zaznaczyć, że szampony które posiadają w swoim składzie cynk jako jedyny aktywny składnik niewiele zdziałają. Kwas salicylowy również często gości na etykietach szamponów przeciwłupieżowych. Jednakże bardzo często występuje on bez towarzystwa mydła. W konsekwencji – kwas złuszczający skórę pobudza do pracy gruczoły łojowe, które zaczynają produkować zwiększoną ilość łoju. Jeżeli więc często będziemy myć włosy takim szamponem, może to zakończyć się uszkodzeniem mieszków włosowych, aż w końcu doprowadzić do łysienia.

2. Wybieraj produkty oparte na nowoczesnych technologiach

Jeżeli chcesz mieć pewność, że szampon na łupież faktycznie przyniesie oczekiwane efekty, wybieraj takie specyfiki, których działanie opiera się na nowoczesnych technologiach. Przykład? Wysoką skutecznością charakteryzują się szampony, które bazują na technologii nanosomowej. Dzięki niej, cenne substancje przeciwłupieżowe docierają do źródła problemu. W ten sposób stosowanie takich preparatów daje znacznie lepsze rezultaty.

3. Weź pod uwagę rodzaj łupieżu

Chcąc skutecznie wyeliminować łupież, niemałe znaczenie ma rodzaj przypadłości. Warto jednak mieć świadomość, że w większości przypadków - jeśli zdecydujemy się na zakup leczniczego szamponu przeciwłupieżowego, jednym preparatem wyeliminujemy łupież suchy, łupież łojotokowy, a nawet łupież pstry.

Podsumowanie

Szampony przeciwłupieżowe są w stanie skutecznie uporać się z problemem łupieżu. Wystarczy, że wybierzemy taki preparat, którego składniki wzajemnie potęgują swoje działanie i się uzupełniają. I tak na przykład ketokonazol i klimbazol są idealnie dobraną kompozycją substancji wykazujących działanie przeciwgrzybiczne. Dzięki takim składnikom szampon przeciwłupieżowy faktycznie może dać zadowalające efekty - zlikwidować łupież, a jednocześnie zapobiec jego ponownym nawrotom.

www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net