Od poczęcia do narodzin czyli rola położnej

Od poczęcia do narodzin czyli rola położnej

Naturalną konsekwencją założenia rodziny jest chęć posiadania dziecka. Ten malutki człowieczek pozwala się realizować rodzicom na nieznanym dotąd polu i opieka nad nim sprawia dużo satysfakcji. Warto zadbać, by sama decyzja o powiększeniu rodziny była przemyślana. Zbyt wiele bowiem dzieci na świecie jest niechcianych i niekochanych. Zawsze możemy liczyć na czyjeś wsparcie, jeśli nie rodziny to różnorodnych instytucji. A rozwój malucha jest fascynujący.

Od chwili poczęcia w organizmie kobiety zaczyna rozwijać się mała istotka. Na początku to zbiór kilku komórek, które się zaczynają dzielić w bardzo szybkim tempie. Bardzo szybko powstaje z tego serduszko. Kiedy jednak możemy mówić o dziecku? Jest to sprawa bardzo kontrowersyjna. Świadczą o tym burzliwe dyskusje nawet na łamach prasy, czy środków masowego przekazu. Jednak w opinii większości osób, w tym samych matek od chwili poczęcia mamy do czynienia właśnie z dzieckiem i w takich kategoriach należy rozpatrywać cały okres ciąży. Tego typu podejście gwarantuje racjonalne podejście do małego organizmu. Od początku zaczynamy o nie dbać i troszczyć się. Kobiety w ciąży mają często różnorodne wątpliwości i obawy, czy ich dziecko jest zdrowe. Boją się również porodu i okresu tuż po nim. Są to naturalne reakcje, zwłaszcza przy pierwszym potomku. Zawsze jednak pomocą służyć nam będzie lekarz ginekolog prowadzący ciążę, czy też położna.

Właśnie do położnej wszystkie kobiety spodziewające się dziecka powinny się udać, by ją poznać i poprosić o porady. Położne organizują często przy szpitalach specjalne spotkania dla przyszłych rodziców, czy też prowadzą szkoły rodzenia. Uczęszczając na tego typu zajęcia para ma szansę poznać wszystkie przemiany, które dokonują się w kobiecie, oraz poznać stadia rozwoju dziecka. Położna również asystuje przy porodzie, wspiera i mobilizuje rodzącą. Jeśli wcześniej przyszła matka poznała już swoja położną, to będzie miała do niej zaufanie i będzie się czuła bezpiecznie. Tuż po porodzie ta specjalistka będzie również bardzo częstym gościem u nas. Do niej właśnie można się zwracać z różnorodnymi problemami w okresie połogu. Położna może zdjąć szwy, doradzi co jeść by nie zaszkodzić maluszkowi, oraz pokaże, jak się nim prawidłowo opiekować. Jej obecność to doskonała możliwość dla każdej młodej mamy, by wyrazić na głos wszystkie swoje wątpliwości i poszerzyć wiedzę oraz umiejętności. Jej pomoc jest nieoceniona zarówno przed porodem, w jego trakcie, jak i w pierwszych dnia po narodzinach dziecka.

www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net