Czas na diety

Czas na diety

Dowiedz się jak szybko schudnąć, poznaj najskuteczniejsze diety!

Kiedy jest czas na diety? Kiedy stając na wagę nie czujemy satysfakcji, do tego jeszcze zaczynamy nie mieścić się w ulubione ubrania - jest to najlepszy czas aby zastosować dietę. Szczególnie okres po świętach, kiedy przybywa nam zazwyczaj kilka kilogramów, jest to dobry czas na diety. Aby schudnąć możemy zastosować kilka diet np. dietę oczyszczającą organizm z toksyn i cukru, ale nie można zapominać o tak ważnej rzeczy jaką jest ruch na świeżym powietrzu lub ćwiczenia w klubie fitness. Sama dieta to nie wszystko, trzeba o tym pamiętać.

Różnego rodzaju diety są najlepsze po świątecznym przybraniu na wadze, a także w sytuacjach, gdy czujemy się zmęczeni, pozbawieni energii, ociężali. Diety takie są skuteczne w stu procentach, jeżeli faktycznie sumiennie się przestrzega zasad takiej diety. Okres przez, który należy stosować diety aby przyniosła jak najlepsze efekty to okres od 3 do około 5 dni. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych przepisów na skuteczne diety, na które zawsze jest dobry czas aby je zastosować.

Indiańska dieta czterodniowa
Pierwszego dnia indiańskiej diety możemy jeść jedynie owoce lub pić soki. Najlepiej jak będziemy soki sami wyciskać ze świeżych owoców. Najbardziej wskazane przy tej diecie jest spożywanie owoców takich jak - brzoskwinie, melony, jagody, jabłka, wiśnie i gruszki.

Drugiego dnia diety pijemy tylko herbatki ziołowe, na przykład z rumianku, mięty, pokrzywy, bratka. Takich naparów podczas diety nie można słodzić. Trzeciego dnia diety możemy jeść tylko warzywa w dowolnej ilości, mogą być one surowe, gotowane na parze lub w postaci zupy.

Czwartego dnia diety pijemy buliony ze świeżych warzyw, np. z kalafiora, kapusty i pietruszki. Bulion dla urozmaicenia można przyprawić odrobiną soli i natką pietruszki.

Dieta owocowo – warzywna
Dieta owocowo-warzywna trwa około 3-4 dni. Najlepszym czasem na tą dietę jest czas kiedy w sprzedaży mamy krajowe warzywa i owoce, które są najzdrowsze. Podstawowym składnikiem tej diety, jak sama nazwa wskazuje są warzywa i owoce. Możemy je przygotowywać na różne sposoby, lecz najbardziej poleca się sporządzanie sałatek i surówek. Nie należy jednak podczas tej diety przesadzać z kaloriami, dlatego najlepiej jak będziemy podczas tej diety wybierać warzywa i owoce o małej zawartości kalorii. Do takich niskokalorycznych produktów zaliczamy jabłka, pomarańcze, kiwi, arbuzy, grejpfruty. Warzywa do posiłków tej diety możemy gotować na parze, a surówki owocowe możemy urozmaicić np. pestkami dyni czy słonecznika.

Dieta trzydniowa
Dieta ta jak sama nazwa wskazuje trwa trzy dni, dlatego posiłki są osobno rozpisane na każdy dzień diety. Przed śniadaniem należy wypić dwie szklanki wody mineralnej niegazowanej. Stosując tę dietę możemy schudnąć nawet 5 kg. Dieta ta może być systematycznie powtarzana, tylko należy pamiętać o tym aby robić dziesięciodniowe przerwy w stosowaniu tej diety.

Dzień 1 trzydniowej diety:
Na śniadanie możemy zjeść na przykład grejpfruta lub jabłko, jedną grzankę, szklankę czarnej kawy.
Na obiad: dwie łyżki tuńczyka lub innej chudej ryby, jedna grzanka, szklanka czarnej kawy.
Na kolację: plaster chudego, gotowanego mięsa, filiżanka warzyw gotowanych na parze.

Dzień 2 trzydniowej diety:
Na śniadanie możemy zjeść: jajko na twardo, jedną grzankę, pół banana, szklankę czarnej kawy.
Na obiad: pół filiżanki chudego twarożku z pięcioma krakersami, szklanka czarnej kawy.
Na kolację: dwie parówki, dwie marchewki gotowane na parze.

Dzień 3 trzydniowej diety:
Na śniadanie możemy zjeść: cienki plasterek żółtego sera, pięć krakersów, małe jabłko, szklanka czarnej kawy.
Na obiad: jajko na twardo, jedna grzanka, szklanka czarnej kawy.
Na kolację: dwie łyżki tuńczyka lub innej chudej ryby morskiej, pół filiżanki gotowanych na parze buraczków, jedna filiżanka kalafiora.

Tak więc aby szybko schudnąć można zastosować wiele skutecznych diet. Każdy może dobrać najbardziej odpowiadającą diete do Swoich potrzeb. Pamiętajmy, że czas na diety jest dobry zawsze gdy czujemy się niekomfortowo ze Swoją wagą. Skuteczna dieta, która pozwoli zgubić zbedne kilogramy poprawi nie tylko wygląd sylwetki ale także znacząco wpłynie na samopoczucie i pewność Siebie.

www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net